O nás Podpořit Kontakt

Kam za jedinečným selfíčkem

nejfotogeničtější místa pro vaše selfie na podhůří Bílých Karpat

Poznejte nejhezčí místa

Ukázat na mapě ›

 

Nebaví vás fotit se v červeném jeteli? Naše motýlí dálnice kvetou od května do podzimu. Každý den nabízí jiný aspekt v neokoukaných kulisách. Navštivte je a udělejte si fotky, které ještě nikdo nemá! 

To chci vidět

 

Komentované procházky 15.6.2024

Pozvánka na exkurzi ›

Nejhezčí místa
na podhůří Bílých Karpat

Víme, kam se vyplatí vyrazit na výlet za nejhezčím selfíčkem na podhůří Bílých Karpat. Navštivte naše motýlí dálnice v Blatničce, Velké nad Veličkou nebo Tvarožné Lhotě. Každé místo má svoje čaro. Brzy také v mobilní aplikaci.

Ukázat lokality ›

Připravte se na vysoký komfort, absolutní soukromí a pořádný kýč. Asfaltová silnice vás dovede za každého počasí až k poli. Pak se vydejte pěšky 50 metrů po polní cestě a jste tam. Odvážní mohou využít i zkratku - přes příkop s kopřivami je to jenom 10 metrů od silnice. :-) Po přelezení kopečku s 4 metrovým převýšením se ocitnete ztraceni mezi poli a je jenom na vás, co tam budete dělat. Nikdo, kromě vás, o tom nebude vědět. Cestou zpátky si můžete natrhat kytičku žlutých kosatců Kytky od Svodnice. Prostě romantika. :-)

Jdu tam › Ukázat další lokalitu ›

BlatničkaVelká nad VeličkouPokud nemáte terénní auto nebo kolo, čeká vás 600 m procházka po polní cestě. Pak budete na začátku víc než 1 km dlouhé motýlí dálnice, která vás vtáhne do srdce Bílých Karpat a nabídne neokoukané výhledy, které ještě nikdo na Instagram nedal. Proč? Protože až do loňského jara zde byla nekonečná agrární poušť. Dnes je to jiné. Alergiky na včelí píchnutí prosíme, aby procházku absolvovali pouze ve včelařské kombinéze. První pomoc je opravdu hodně daleko. Budete zde jen vy, motýle a včelky.

Jdu tam › Ukázat další lokalitu ›

Varianta pro uspěchané. Ale moc hezká. Nemusíte nikam chodit. Vystoupíte z auta. Cvak, cvak, cvak... a jede se dál! Když už zde budete, doporučujeme otevřít turistickou mapu a vydat se na procházky po naučných stezkách loukami Bílých Karpat.

Jdu tam › Ukázat další lokalitu ›

Tvarožná LhotaPoslat trasy do mailu

Jsme rádi, že chcete navštívit podhůří Bílých Karpat. Ale nic není zadarmo. Bez naší iniciativy byste našli pouze fádní krajinu bez života, na jaro zelenou a na podzim hnědou (zoranou). Vrátit krajině ztracené barvy, bzučení hmyzu a zpěv ptáků nás stálo hodně peněz a úsilí. Potěší nás alespoň symbolický dar na údržbu a další obnovu tradiční, pestré a malebné krajiny jižní Moravy.

Pokud darujete alespoň 100 Kč, pošleme Vám emailem mapu s trasami ke všem neokoukaným místům, které byste neměli minout. Bez nás byste je neobjevili, protože by nikdy nevznikla.

Chci přispět  

Děkujeme za Vaší podporu! A nezapomeňte to říct i svým přátelům na Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Sdílet na LinkedIn

 • Motýlí dálnice každý den jiné

  ...prohlédněte si fotogalerii

 • Motýlí dálnice každý den jiné

  ...prohlédněte si fotogalerii

 • Motýlí dálnice každý den jiné

  ...prohlédněte si fotogalerii

 • Motýlí dálnice každý den jiné

  ...prohlédněte si fotogalerii

 • Modrásek hořcový

  Kriticky ohrožený modrásek hořcový se objevil na našich loukách. Vytvořit pro něj louku tak akorát je opravdová alchymie. Podívejte se, jak to děláme.

  Zjistit víc ❯

Nenechte si utéct žádnou novinku z naší farmy!

Odebírat novinky ›

Novinky | O farmě | Kontakt

Jsme v krajině i na sociálních sítích Facebook · Twitter · Youtube.

Copyright © Farma Blatnička, 2024